Miedziane guziczki  

Posted by Noire in ,

Czy czasami zastanawialiście się jak to jest, że kilkaset lat temu rzemieślnicy robili różne rzeczy, a obecnie wykonanie ich stanowi problem? Tym razem wyzwaniem były małe guziczki.
Kute, wykonane z dwóch połówek kuleczki okazały się wyjątkowo oporne. Z pewnością obecnie łatwiej byłoby je odlać ale przecież kiedyś ktoś sobie z nimi poradził więc ... ja nie dam rady? :)
Guziczki powstały jako próba (moim zdaniem całkiem udana) repliki tego znaleziska. Zdjęcie (dzięki uprzejmości zamawiającego) datowane na XII-XIVw (Bułgaria).

Guziki - XII-XIVw Bułgaria

Zgodnie z zamówieniem kuleczki wykonane z miedzi. Guziczki mają średnicę zaledwie 1cm, są lutowane od środka oraz polerowane od zewnątrz. Uszko jest sztywne więc po przyszyciu guziczki powinny się pięknie i równo prezentować.
 

Guziki miedziane - kute

 Jak do tej pory nie znalazłam takich u nikogo więc chwilowo są unikalne :)

This entry was posted on 9 sierpnia 2013 at piątek, sierpnia 09, 2013 and is filed under , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

1 komentarze

Gratuluję podejścia "ja nie dam rady?" :-) Miło się wyróżniasz na tle różnych "niedasiów" co to tylko "nie da się"...... A guziczki śliczne!

11 sierpnia 2013 14:07

Publikowanie komentarza