Zapięcie do płaszcza z granatami  

Posted by Noire in ,

Tym razem "prawie" powtórka zapięcia prezentowanego już jakiś czas temu. Prawie, ponieważ ta wersja jest większa (oparta na kwadracie o boku 4 cm). Na specjalne zamówienie duże i bardzo silne zapięcie do płaszcza - miedziana podstawa ozdobiona mosiężnym krzyżem z kaboszonem granatu pośrodku, połączenie na mosiężny łańcuszek z haczykiem. 
Mam nadzieję że będzie się podobać i długo służyć.

Miedziano-mosiężne zapięcie do płaszcza z granatami
- zdjęcie robione przy naturalnym (pochmurnym) oświetleniu
Przy okazji odpowiem na zadawane często pytanie - zapięcie przyszywa się do płaszcza lub przynitowuje. Zdecydowanie polecam pierwszy sposób, wprawdzie przynitowane zapięcie prezentuje się niesamowicie ale jest kłopotliwe w praktyce. Jeżeli ktokolwiek planuje czasami wyprać płaszcz to, wyłączając historyczne metody ręczne, powinien odpruć zapięcie zanim to zrobi: powód pierwszy - zniszczy pralkę, a w pralni chemicznej na pewno nie przyjmą płaszcza z taką ozdobą; powód drugi - miedź i mosiądz mogą różnie zareagować na środki chemiczne i np zmienić kolor przy okazji farbując płaszcz np na zielono.

Pozdrawiam
Noire

This entry was posted on 1 czerwca 2013 at sobota, czerwca 01, 2013 and is filed under , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 komentarze

Publikowanie komentarza