Królowie Polski w Muzeum  

Posted by Noire in ,Dawno dawno temu - czyli w tamtym roku, dotarło do mnie nietypowe zamówienie. Miałam wykonać ozdobę która mogła wieńczyć skroń Mieszka I na wystawie "Królowie Polski" w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Właściwie nie wiadomo jak ta ozdoba była wykonana. Być może przypominała korony z Cesarstwa Rzymskiego (tak jak korona Ottona I), a może była "prostsza" i bardziej przypominała koronę Lombardzką "Iron Crown of Lombardy".

Korona Cesarza Ottona I - 962r.

File:Iron Crown.JPG
Iron Crown of Lombardy 700-780r
Moje poszukiwania zakończyła specyfikacja z Muzeum i powstała korona wykonana z mosiądzu (w zastępstwie złota) i ozdobiona naturalnymi granatami i naturalnymi perłami.Oczywiście daleko jej do ewentualnych pierwowzorów (również cenowo :) ale i tak wyszła cudnie, zdjęcie nie oddaje całego uroku więc jak ktoś będzie w Muzeum to zapraszam do obejrzenia na żywo (przy okazji zapinka podkowiasta też mojego autorstwa). Więcej zdjęć z wystawy można pooglądać tutaj.Mieszko I - Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

This entry was posted on 6 lipca 2012 at piątek, lipca 06, 2012 and is filed under , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 komentarze

Publikowanie komentarza